Navigácia Garmin Zumo 595 LM – Firemné informácie/realita

 • Synchronizujte svoje zumo s kompatibilným smartfónom s Bluetooth® headsetom/interkomom alebo helmou. Uložte svoj telefón bezpečne do vrecka alebo kufra a využite možnosť hands-free volania bez straty a presmerovania pozornosti. Zo svojho smartfónu viete tiež prijímať smart upozornenia na hovory, texty, upozornenia aplikácií a ďalšie, ktoré sa objavujú priamo na navigačnom displeji.
  Áno, funguje to. Ale je to naprosto zbytočné. Keď jazdím na motorke, nechcem prijímať SMS

 • Chcete si vziať svoju obľúbenú zbierku hudby na jazdu? Váše zumo tiež umožňuje ovládať hudbu a médiá z kompatibilného MP3 prehrávača alebo smartfónu priamo na dotykovom displeji navigácie a dokonca viete prehrávať svoj list cez obľúbený Spotify.
  Nezmysel – počas jazdy nepočúvam hudbu

   

 • Pre zvýšenie ostražitosti na pozemných komunikáciách a podporenie bezpečnejšej jazdy, zumo 595LM vopred poskytuje užitočné upozornenia na ostré zákruty, zmeny rýchlosti, železničné priecestia a na úseky prechodov divej zveri, školské zóny a ďalšie. Navyše budete upozornení, keď sa vyberiete ísť opačným smerom na jednosmernej ulici. Môžete tiež dostávať upozornenia na blížiace sa rýchlostné kamery. Pre dlhšie jazdy je tu varovanie pri únave, kedy vám navigácia navrhne prestávku a ponúkne potenciálne odpočívadlá na vašej aktívnej trase. Funkcia „Pred vami“ umožňuje ľahko vidieť zaujímavé miesta a míľniky na trase bez toho, aby ste museli opustiť zobrazenie mapy. Jednoduché tvarovanie umožňuje pridať bod na mape a prispôsobiť tak trasu, takže sa môžete nechať navigovať preferovanými oblasťami alebo konkrétnymi cestami.
  Funguje perfektne

   

 • Vstavaný palubný počítač s digitálnym palivomerom je štandardnou funkciou každej navigácie zumo. Je teda ľahké odhadnúť, koľko kilometrov môžete jazdiť skôr ako vám dôjde benzín. Palivomer ponúka dynamické upozornenie na natankovanie paliva a dokonca poskytne konkrétne benzínové stanice po ceste. Ukazovateľ obmedzenia rýchlosti vám ochotne dá vedieť, kedy je čas na ubratie plynu. Kompas a databázy špecifických motocyklových bodov záujmu (POI) sú poruke vždy, keď potrebujete nájsť servis, predajcu a ďalšie. K dispozícii je tiež funkcia história servisu, ktorá vám pomôže udržať prehľad o servisných úkonoch na vašom motocykli.
  Nepoužívam, mám to priamo v motorke
 • Garmin zumo 595LM obsahuje okrem databázy špecifických motocyklových bodov záujmu (POI) aj databázu Foursquare® s miliónmi nových a populárnych miest, ktoré sa oplatí objaviť a navštíviť.
  Nie som hlupák, viem kam chcem ísť

   

 • Garmin zumo 595LM obsahuje doživotnú aktualizáciu máp po dobu životnosti vášho zariadenia, takže vaše trasy budú viesť vždy aktuálnymi cestami a k aktuálnym bodom.
  V podstate funguje

   

 • Fotorealistický asistent jazdných pruhov so zobrazením križovatiek a mimoúrovňových križovatiek na trase uľahčí orientáciu v zložitých úsekoch. Neprehliadnuteľná šípka ukazuje na displeji navigácie správnu pozíciu a pruh, do ktorého je potrebné sa zaradiť pri najbližej odbočke alebo výjazde. Garmin zumo 595 zobrazuje 3D terén a profil nadmorskej výšky celej trasy. K dispozícii je tiež funkcia TracBack®, ktorá umožňuje vrátiť sa späť po tej istej trase.
  Funguje

   

 • Pre zvýšenie bezpečnosti na pozemných komunikáciách je Zumo vybavené technológiou na meranie tlaku v pneumatikách, prostredníctvom snímačov (predáva sa samostatne). Snímače využívajú na prenos dát bezdrôtovú technológiu a vy si tak viete v realnom čase pozrieť tlak v každej pneumatike na displeji svojej navigácie Zumo.
  Garmin Zumo 595LM je kompatibilný s akčnými kamerami Garmin VIRB (predáva sa samostatne). Diaľkovo tak viete jednoducho ovládať spustenie a zastavenie nahrávania a zhotovenie fotografie a to všetko z displeja vášho navigátora Zumo.
  Meranie tlaku mám v motorke (na meranie si treba zakúpiť špeciálne ventilky) kameru používam GoPro

   

 • Jasný, dotykový a farebný displej s uhlopriečkou 5.0″, ľahko čitateľný na slnku a odolný voči poveternostným vplyvom a poskytuje všetky informácie dôležité pre vašu pohodlnú a bezpečnú jazdu.
  V nastaveniach je možné nastaviť orientáciu zobrazenia na výšku alebo na šírku, čím viete zariadenie prispôsobiť akejkoľvek montáži v akomkoľvek priestore.
  Funguje, až na to že ten display zase taký úžasný nie je

   

 • Predinštalovaná mapa City Navigator® Europe obsahuje pokrytie nasledovných 45 štátov: Albánsko, Andorra, Belgicko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Čierna Hora, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Island, Írsko, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macedónsko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Srbsko, Kosovo, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Turecko, Ukrajina, Vatikán, Veľká Británia. Mapové dáta pre zariadenia Garmin poskytuje spoločnosť HERE, svetový líder v poskytovaní mapových dát prémiovej kvality. Táto priemyselne vyspelá navigačná databáza poskytuje užívateľovi vyhľadávať v sieti bodov záujmu akými sú reštaurácie, servisy, hotely, čerpacie stanice, banky a množstvo iných.
  Bezplatná aktualizácia máp počas celej životnosti zariadenia cez softvér Garmin Express.
  Mapy sú OK, pri navigácii mimo ciest sa správa zvláštne. V Srbsku som šiel cez nejaký miestny dvor

   

 • Pohodlné a funkčné ovládanie navigácie a všetkých funkcii v rukaviciach.
  Funguje

   

 • Zaraďte sa vždy do správneho pruhu. Model zumo 595LM je vybavený rozšíreným asistentom jazdných pruhov s fotorealistickým náhľadom, takže máte dokonalý prehľad a spoľahlivo sa dostanete do cieľa vašej cesty.
  Počas jazdy vás navigácia na displeji informuje o reálnych dopravných značkach ako napr. čísla jednotlivých ciest, ako to môžete vidieť popri ceste.
  Funguje

   

 • Pohodlný a detailný plánovač umožní naplánovať a uložiť trasu s prejazdovými bodmi, vrátane časového harmongramu. Uloženú trasu viete napr. bezdrôtovo zdieľať s ďalším zariadením zumo 595LM.
  Používam plánovač BaseCamp, je vcelku v pohode. Dá sa použiť aj Tyre

   

 • Pomocou funkcie „Pred vami“ si viete nechať zobraziť vzdialenosť a typ bodov záujmu POI pri aktívnej navigácii pred vami.
  V živote som nepoužil

   

 • Zobrazenie rýchlostných limitov a možnosť vizuálneho aj zvukového upozornenia na prekročenie povolenej rýchlosti.
  Toto fakt pomáha v obciach

   

 • Navigácia obsahuje predinštalovanú základnú databázu rýchlostných a bezpečnostných kamier.
  V slušných štátoch sa databáza nahraje cez smartfón. U nás samozrejme nie

   

 • Pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth® spárujete kompatibilný telefón a interkom/headset, čím viete prijímať jasné hovorené príkazy „odbočka po odbočke“ alebo telefonáty komfortne do helmy.
  Funguje geniálne

   

 • Robustné vyhotovenie štandardu IPX7 dokáže odolať okrem vody, napríklad prachu, otrasom a dokonca aj poliatiu benzínom.
  Funguje, vydrží akýkoľvek dážď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *